De miért ne csempészhetnénk be otthonunkba is mindezt?
Ennél a Montanában található gyönyörű síháznál is, mely az „Átmeneti hegy” nevet kapta, pontosan ez volt a cél!
Magas, tágas tereket nyerhetünk azáltal, ha a tetőteret nyitottan, láttatni hagyjuk. Fontos az is, hogy ne tagoljuk túlzottan az otthonunk belsejét, ezzel szellős átlátható és komfortos közeget alakíthatunk ki. A földtől mennyezetig érő széles üvegablakoknak és a közös légtérnek köszönhetően az alább látható amerikai konyhás nappali eggyé vált a heggyel és csodás panorámát tár elénk. Számos helyen jelennek meg természetes anyagok, fémvázak, amik keretezik az üvegfelületeket, végig kísérik a tetőszerkezet áthidalógerendáit kiemelve a ház szerkezeti vázának vonalait. Mindezt kiegészítették egy színben passzoló lapos szövésű szőnyeggel, szögletes és tömbszerű dohányzóasztalokkal és egy nem túl karakteres, de annál látványosabb nagy terjedelmű fém lámpával. Színekben bátran használtak kontrasztokat, követve a vidék adottságait, a hideg-meleg színek vegyítésével. A sok fémet, üveget és márványmintát lágyítva és otthonosabbá téve láthatunk plüssanyaggal bevont bútorokat, prémes székeket fa karfákkal. A tetőszerkezet belseje harmonizálva a fa padlóval szintén meleg hatást kölcsönöz a helyiségnek.
Az előszobába belépve rögtön egy igazi ékszer látványa fogad minket, ez pedig Larose Guyon „Coco” nevezetű lámpateste. Nemcsak a helyiség ékszere lett átvi értelemben, de kinézetre is hasonlít egy gyöngysorra. Itt is több kisebb színes dekorációval, vázával, fali képpel, szoborral vagy minimális növénnyel tették játékossá a helyiséget, mint a nappaliban. Fontos a mértékletesség ez esetben, hiába színesek, olyan színeket használtak, amik visszaköszönnek az kőfalon vagy épp a kinti havas tájon, tavon, vegyük mindig figyelembe „a kevesebb néha több” alapelvet, mivel vékony vonal húzódik a játékosság és a káosz között.
A konyhában folytatódnak a kontrasztok, világos mennyezet és fapadló szemben a sötét oldalfalakkal, pulttal és konyhabútorokkal. Meleg hatású textil bárszékek szemben a hideg hatású, formailag tömör gránit konyhapulttal, melynek izgalmas és játékos örvénylő mintája mozgalmasságot kölcsönöz. Mivel szép világos és tágas terek vannak, bátran használhattak sötét színeket, így fekete kiegészítőket helyeztek el, mint a lámpák, csaptelep és hűtő, ebből is látszik, hogy ennél a helyiségnél nem a kiegészítőkön van a fő hangsúly, szimplán a harmóniát egészítik ki, amik pedig igazán főszerepbe kerülnek ezáltal, azok pedig a bárszékek, amik világos, natúr színükkel kontrasztot és keretet adnak a konyha egészének. Tökéletesen tükrözi a hegyek és a bennük esetlegesen rejlő bányák hangulatát a szenesedett fekete fa felsőszekrény frontja, és a nyers kő oldalfalak.
Az egyik fürdőszoba gyógyfürdő-szerű hangulatot biztosít, teljes mértékben teret adva az ellazulásnak és kikapcsolódásnak. A fényes fehér felületek, és hatalmas ablakok rendkívüli világosságot biztosítanak, szépen terítik a fényt, a lebegő mosdókagylónak, illetve a szabadon álló kádnak köszönhetően pedig zavartalan kilátás nyílik a gyönyörű környezetre. A szellősség és a sok fehér, szabad és tisztaságérzetet kölcsönöz a helyiségnek, mindezt megtörték egy kevés faelemmel és kőfallal így nem túlzottan steril, hanem természetes lesz az összhatás.
A főemeleti fürdő uralkodó eleme már inkább a fa, matt fekete kiegészítőkkel kontrasztozva. Visszatérünk a bányák hangulatához, mivel a helyiség oldalfalait márványmozaik borítja, az elszenesedett hatásra visszacsatolva, de egyben a hullámzó mintája pedig már egy folyómederre emlékeztethet.
A hálószoba alapjaiban követi a nappaliban jellemző széles és magas üvegfelületet, vázas fémszerkezetet, jól harmonizáló fa mennyezetet és padlóburkolatot, kiegészítve egy világos fallal. Ezt a helyiséget teljes egészében a melegség jellemzi, melyet mind a színek használata mind a sok sok textilfelület erősít. Csak a funkcionális bútorok láthatóak, minimalista elrendezéssel, egy légies lámpával, ami dinamikát ad a szobának, szellős, jól átlátható teret biztosítva.
Összességében a lakás egészét a természetesség és a semleges színek jellemzik, izgalmasságát és látványosságát a rengeteg textúra és rétegzés, kontrasztok és a hideg-meleggel való játszadozás tökéletes harmóniája adja.
Képek: GIBEON PHOTOGRAPHY Tervezés: REID SMITH ARCHITECTS Lakberendezés: SANE DESIGNS & SUEDE STUDIO Építész: BIG SKY BUILD
Szöveg: Szegedi-Simon Enikő – lakberendező, látványtervező és dekoratőr