Mindenekelőtt a megfelelő árnyékolás, a hő- és hangszigetelés, valamint a berendezések megóvása érdekében elektromos, távirányítókkal vezérelt alumínium redőnyök kerültek felszerelésre.
Tipp: a fehér redőnyök nem „szívják” magukba a meleget, szemben a sötét színűekkel. A távirányítós megoldás mindenképpen javasolt, hiszen egy olyan lakásról beszélünk, ahol a pihenés, a regenerálódás a cél, ráadásul a redőnyök élettartamát is megnöveli.
Ennek a lakásnak egy picit elegánsabb, arisztokratikusabb stílust álmodtunk meg, így itt a magasfényű bútorlapoké, az üvegfrontoké, a bársonyos bútorszöveteké lett a főszerep. A kiegészítők – illeszkedve az előbb felsoroltakhoz – ezüst, csillogó, itt-ott picit erősebb, de mégis elegáns színt képviselnek.
Tipp:
- a magasfényű bútorlapok színválasztásánál fontos a megfelelő árnyalat. Ha az enteriőr engedi inkább semleges színeket válasszunk, pl.: világosszürke, középszürke, középbézs a könnyebb tisztántarthatóság érdekében.
- a bársonyos felületek rendkívül kellemes tapintásúak, mindamellett, hogy lággyá, hívogatóvá teszik az enteriőrt. Akár bútorszövetként, akár kiegészítőként (takaró, pléd, sötétítő) használjuk, mindenképpen tompítják az esetlegesen „keményebb, fémesebb” teret.
- a kiegészítőknél is fontos a „kevesebb, néha több” elve. Mindig az enteriőrre hangolódva, színeiben ahhoz igazodva érdemes őket összeválogatni.
A konyha, étkező, nappali színvilágát a kék és annak árnyalatai alkotják elsősorban.
A nappali bútorok üveg frontjai, a lerakóasztalok márvány, fém, üveg felületei mind az eleganciát, a minőséget képviselik.
Tipp: esetünkben egy közvetlen Balaton-parti lakásról beszélünk. Így a fő irányvonal a kék és annak árnyalatai, valamint a hozzá jól igazodó színek kerültek fel a palettára pl.: középszürke, fehér, ezüst.
A konyhában, étkezőben magasfényű fehér bútorok (étkezőasztal, konyhaszekrény) találhatóak, a konyhapult felett elegáns edzett üveg visz további luxusérzetet a helyiségbe.
Tipp: ha nem szeretnénk hidegburkolással bajlódni vagy utólagosan szükséges a konyha falát vízhatlanná tenni, rendkívül jó és dekoratív megoldás az edzett üveg hátfal. Nagyon kellemes és változatos színekben állnak rendelkezésre. Aki a mintás felületeket szereti, az is megtalálja közöttük a kedvére valót.
A hálószobában ismét visszaköszön a kellemes, elegáns, tűzött bútorszövet és ágyvég, a márvány (lerakó-/éjjeliasztal) és az üvegfront (komód).
Tipp: a hálószobában, közvetlenül az ágy mellett célszerű beiktatni egy kisebb lerakófelületet. Stílusa, anyaga mindenképpen igazodjon a háló hangulatához. Mindamellett, hogy besimul a térbe, hasznos funkciót is ellát.
Mind a nappali, mind pedig a hálószoba loggiája az egyedi kialakításával, műfű burkolatával megadja azt a kellemes érzést, hogy beszélgetés, vagy akár teázás, kávézgatás közben élvezhessük a Balaton panorámáját.
Tipp: ha tehetjük, olyan lakást válasszunk a nézelődés során, ahol van terasz vagy loggia. Teljesen más, egy „extrább életérzést” tud adni, amikor közvetlenül a hálóból vagy nappaliból tudunk kilépni a szabad levegőre.
A „relax” helyiség, a maga kis elszeparáltságával tud plusz élményt nyújtani. A kihúzható (teljes értékű!) kanapéágyak lehetővé teszik, hogy akár gyermek-, akár felnőtt lakója kényelmesen pihenjen. A hozzá kapcsolódó loggia szintén rászolgál a helyiség elnevezésére: kellemes kis függőfotelével megalapozza a teljes kikapcsolódást, legyen szó olvasásról vagy akár egy kis szunyókálásról.
Tipp: a szabad levegőn eltöltött időt, pihenést rengeteg hangulatfokozó elemmel tudjuk még kellemesebbé tenni. A helyi megvilágítások (mécsesek, lámpások, fényfűzérek) elhelyezése, a kényelmes teraszbútorok, a növények, a kellemes színű és tapintású textilek mind-mind tovább emelik az „énidő” minőségét. Célszerű legalább két garnitúrát összeállítani: téli és nyári szettet. A téliben: a megvilágításé, a puha-szőrös textileké- a nyáriban: a színeké, a zöld növényeké a főszerep.
Fontosnak tartottuk, hogy legyen egy viszonylag jól pakolható tárolórész a lakáson belül is a ruhák, ágyneműk számára. Így került egy nagy gardróbszekrény az egyik félreeső falfülkébe.
Tipp: mindamellett, hogy szellős, jól átlátható, letisztult tereket hozunk létre, megfelelő figyelmet kell szentelni a tároló felületeknek is, hiszen csak így tudjuk megoldani a teljes komfort érzését. Lehetőség szerint nem a középpontban, de megfelelő kapacitással kialakított szekrények, polcok beépítésével teremthetjük meg mindezt. Rendkívül nagy segítséget jelentenek ebben a különböző fiókbelsők, gardróbbelsők, tárolódobozok, melyek egyre színesebb és praktikusabb formákban állnak rendelkezésünkre.
A mellékhelyiségekben az elegáns fekete és a türkíz ad egy kis extra vizuális élményt.
Tipp: a mosdók, fürdőszobák megjelenését is célszerű a lakás többi helyiségére hangolni. Akár a textilekkel (törülköző, kádkilépő) akár növényekkel (ma már nagyon kellemes műnövényeket is be tudunk szerezni az ablak nélküli helyiségekbe), szappanadagolókkal, diffúzorokkal nagyon kellemessé tehetjük az itt töltött időt.
Ingatlanfejlesztés: