Mivel az építkezés megkezdése előtt, a tervező asztalról vásárolta meg ezt az ingatlant az ügyfelem, így közel egy év telt el a belsőépítészeti tervezés és a tényleges berendezés között.
A lakás birtokbavétele után meghatározott költségvetésből praktikus és kényelmes otthont varázsoltunk a megbízó kérésének megfelelően.
Ennek köszönhetően a meghirdetést követő napon gazdára talált ez az otthon!
Ebben az 50 m2 alapterületű lakásban a nappali, étkező és a konyha egy helyiségben található, ezek kívül van egy háló és egy mindkét szobából megközelíthető erkély is. A fürdő és a WC külön helyiségben találhatók, ami kényelmesebb használatot biztosít.
A berendezésnél fő szempont volt a praktikum és a jó helykihasználás, valamint a költséghatékony anyagválasztás a burkolatokban és a beépített bútoroknál. A berendezés tervezésénél hamar kialakult egy letisztult modern enteriőr, amit a tervezés fázisai során fotórealisztikus látványterveken követhetett végig a megrendelő. Ebből a célból készült egy a lakás teljes berendezését bemutató 3D bejárás, ahol a lakás terei, a színek, anyagok és fények élethűen jelennek meg.
A látványtervezés szerepe a lakberendezésben
Lakberendezőként a munkám jelentős és elválaszthatatlan része a látványtervezés. Ha komplett tereket, egy egész ingatlan berendezését kell teljes körűen megtervezni, akkor ezek a fotórealisztikus képek segítenek a megbízó szeme elé varázsolni a tervező által elképzelt látványt. Ilyenkor nem csupán a falszíneket, a bútorokat és a dekorációt láttatjuk az ügyféllel, hanem a tér egész hangulatát. A legjobb látványtervező szoftverek segítségével már videókat készíthetünk a szobáról vagy akár az egész házról, ami valósághű elemekkel van ellátva: például lobog a tűz a kandallóban vagy fodrozódik a víz a medencében vagy szellő mozgatja a kerti fák leveleit. A tér 360 fokban bejárható, akár VR szemüvegben is megnézhető, ezáltal a térélményt megtapasztalhatjuk.
Virtuális lakásbejárás
A bejárás megnyitása után az egér mozgatásával tudsz mozogni a térben és a nyilakra kattintva lehet átlépni egyik szobából a másikba
Nézzünk körül!
A lakásba belépve egy széles előtérbe jutunk, ahol ki tudtunk alakítani egy nagyméretű tárolót. Ebben kapott helyet egy pad akasztókkal valamint akasztós és polcos szekrények és fiókok a ruhák, cipők tárolására. Az ajtó felőli részen található egy magas szekrény a takarítóeszközöknek.
Az előtérből nyílik a fürdő és a különálló WC. A fürdőszobában az eredeti tervrajzokon kád és mosdó volt elhelyezve. Ebbe a helyiségbe került a mosó-szárítógép és a falfülkébe elhelyezett kazánt egy szekrényajtóval takartuk el.
A fürdőbe szürke kőhatású csúszásmentes kerámialap került a padlóra, a falra fehér matt felületű lapokat választottunk. A bútorzat meleg tölgy színű és fehér matt felületű anyagokból készült.
Hogyan lehet egy pici hálóban is gardróbot kialakítani? Itt egy jó példa rá!
Egy kis alapterületű hálószobában nagyon átgondolt megoldásokat kell alkalmazni. Ebben a 10 m2-es hálóban is ez látható. Visszatértünk a régi, jól bevált áthidalós szekrény megoldáshoz, amivel két személy ruháinak elegendő tárolóhelyet tudtunk biztosítani.
Az ágy feletti részen vannak a polcos szekrények. A két magas akasztós szekrényt a falra rögzítve még maradt hely alul fiókos komódnak is, ami egyben éjjeliszekrényként is szolgál. A falra szerelt szekrények mélysége legalább 40-45 cm, hogy jól pakolhatók legyenek, a fiókos komód pedig 60-cm-es mélységű. Az ágyat és a tárolókombinációt a szoba fő falára helyeztük, ami 300 cm széles, így egy kényelmes 160 cm széles franciaágy is elfért. Ha ennél is jobban szeretnénk kihasználni a szobát, akkor még az ágy alá is lehet tenni egy-egy tárolófiókot. Így készült el ez a praktikus és hangulatos háló, ahol kényelmesen elfér akár 2 személy ruhatára. A falakon világos színeket használtunk ezzel is növelve optikailag a teret.
Terv és valóság
A lakás tervezésekor megálmodott színvilágot igyekeztem maradéktalanul megvalósítani a kivitelezés során. Általában a tervezés befejeztével is jönnek újabb ötletek, amit mindig megbeszélek a megbízókkal, így ebben a projektben is változtattunk a végső kialakításnál.
Az eredetileg betervezett színvilág maradt: fehér és barnás árnyalatok feketével és fahatású anyagokkal kombinálva. A sötétebb barnás és fekete árnyalatokat világosabb krém és kávészínekkel valamint fonott elemekkel hangoltam össze. A dekorációs elemekben megjelenő zöld teszi lágyabbá a hangulatot. Nagy hangsúlyt fektettünk a dekorációnál a függönyökre: minőségi anyagokból egyedi méretre készültek ezzel egy csipetnyi luxust csempészve az enteriőrbe.
Nagy előnye a lakásnak a mindkét szobából megközelíthető, kényelmes méretű erkély. Innen a társasház parkosított zöld területére nyílik a kilátás, így ezt is berendeztük. Hangulatos kávézó sarkot alakítottunk ki, ami vonzóbbá teszi az ingatlant az érdeklődők szemében.
Puza Katalin – Enteriőr és Látványtervező
+36 20 485 4002
Instagram Facebook Pinterest TikTok
Néhány videó a folyamatokról: